w

EcoFlow Delta – generator prądu na baterie

Przerwy w dostawie prądu mogą mocno sfrustrować człowieka, szczególnie wtedy kiedy za oknem szaleje huragan. I właśnie dla tego powstała Delta, czyli nic innego jak wielka bateria, która zasili praktycznie wszystko.

Generatory prądu to żadna nowość, te zasilane paliwem znamy już od pokoleń. Jednak na rynku pojawiają się potężne powerbanki, które mogą z powodzeniem dostarczać prąd nawet do urządzeń o wysokim zapotrzebowaniu energetycznym.
Jednym z takich sprzętów jest Delta od firmy Ecoflow, która zdobyła spore zainteresowanie na Kickstarterze. Chciałbym na samym początku wspomnieć, że nie miałem okazji dokładnie sprawdzić urządzenia, ponieważ jest to wersja na rynek amerykański. Całe szczęście Delta była częściowo naładowana, a przejściówki załatwiły sprawę zagranicznych gniazdek.

Muszę przyznać, że EcoFlow Delta bardzo przypadł mi do gustu. Jest porządnie wykonany i ma chyba wszystkie typy gniazd. Na froncie umieszczony jest czytelny wyświetlacz z podstawowymi informacjami, tuż pod nim są cztery USB – w tym dwa szybkiego ładowania, USB typu C oraz przycisk do prądu stałego i główny włącznik. Na tylnej części obudowy znajdują się gniazdka elektryczne – w wersji amerykańskiej znajdziemy 6 sztuk, a w europejskiej cztery.

Pojemność zastosowanej baterii wynosi 1295Wh. To według producenta pozwoli na zasilanie prądem lodówki średnio przez 15 godzin lub oglądanie telewizji na 50 calowym telewizorze przez 16,5 godziny. Przyznacie sami, że to całkiem niezłe wyniki. Oczywiście istnieje też możliwość naładowania akumulatora samochodowego lub odpalenie samochodu bezpośrednio z urządzenia. Ładowanie Delty odbywa się na trzy sposoby: za pomocą zapalniczki samochodowej, zwykłego gniazdka – jest to chyba najszybszy sposób, bo rozładowany akumulator naładujemy do 80% w ciągu godziny oraz panelami słonecznymi, które musimy dodatkowo dokupić, z ich udziałem naładujemy Deltę do 88% w niecałe 4 godziny.

Obecnie urządzenie na Kickstarterze kosztuje 769$, a po akcji promocyjnej zapłacimy 1199$. Cena może odstraszyć, jednak uważam, że jest to ciekawe rozwiązanie szczególnie dla miłośników obozowania lub działkowiczów, a także dla mieszkańców bloków, gdzie agregat spalinowy raczej nie przejdzie. Zastosowanie Delty w moim przypadku widzę jako alternatywa dla przedłużacza, szczególnie na ogrodzie lub podczas mycia samochodu myjką ciśnieniową.

Dodaj komentarz

Motorola One Zoom – czy dużo znaczy dobrze ?

Najlepsze smartfony według Klawi Kartelu