w

Redmi Note 8 Pro – Mediatek jednak wymiata

Przyznam, że byłem bardzo ciekawy tego modelu. Xiaomi zdecydowało się zastosować w Redmi Note 8 Pro procesor Mediatek Helio G90T. Ten kto interesuje się mobilnymi układami wie, że Mediatek jest stosowany w urządzeniach z najniższej półki. Jednak w tym przypadku jest zupełnie inaczej.

Wykonanie
Smartfon wydaje się solidny, jednak są miejsca, w których można się przyczepić. Otwory w ramce na głośnik, ładowarkę oraz złącze słuchawkowe są mało precyzyjnie wykonane, tak wiem… czepiam się, większość osób nie zwróci na to uwagi. Ekran IPS FHD+ ma przekątną 6,53 cala, nawet moja spora dłoń nie jest w stanie ogarnąć całej powierzchni w wygodny sposób. Na górnej części wyświetlacza znajdziemy niewielkiego notcha z kamerą do selfie. Na tylnej części obudowy są umieszczone: 4 obiektywy, lampa flesz oraz czytnik linii papilarnych.

Wydajność
W tym punkcie warto napisać, że smartfon kosztuje 1099 zł, a wydajnościowo mogę go spokojnie porównać do Xiaomi Mi 9T, który kosztuje 1899 zł. Ten telefon po prostu płynie nie tylko w menu, ale również w wymagających aplikacjach, jak na przykład: Asphalt 9 czy PUBG MOBILE.

Myślę, że nie znajdziecie w Google Play gry, z którą Redmi Note 8 Pro miałby problemy. Duży plus za NFC, 6GB pamięci operacyjnej oraz duży akumulator o pojemności 4500 mAh, pozwalający korzystać intensywnie ze smartfona przez cały dzień, a na następny zostanie jeszcze tyle energii aby dojechać do pracy i ładować smartfon na koszt firmy.

Aparaty
Redmi Note 8 Pro ma aż 5 obiektywów: szerokokątny, ultra-szerokokątny, macro, selfie oraz do efektu rozmycia tła. Na uwagę zasługuje aparat główny o rozdzielczości 64 MP oraz 2MP aparat do zdjęć Macro. Niestety zdjęcia oraz filmy nie są najmocniejszą stroną tego smartfona. Aparat nie radzi sobie ze zdjęciami w słabych warunkach oświetleniowych. Nieco lepiej jest przy naturalnym oświetleniu. Pozytywnie zaskoczyło mnie zdjęcie o rozdzielczości 64 MP, które zapisało dużo szczegółów i dobrze poradziło sobie z odzwierciedleniem kolorów. Niżej wrzucam kilka ujęć abyście sami mogli ocenić możliwości tego sprzętu.

Jeśli chodzi o nagrywanie filmów, to do dyspozycji jest rozdzielczość 4K/30fps z cyfrową stabilizacją obrazu. Niestety telefon zupełnie nie radzi sobie z nagrywaniem filmów przy tych ustawieniach. Efekt możecie zobaczyć na filmie.

Redmi Note 8 Pro to smartfon, który jest naprawdę mocnym rywalem pod względem wydajności na rynku smartfonów, nie tylko do 1000 zł ale nawet do 2000 zł. Szkoda tylko, że zdjęcia i filmy dalej pozostają w niższej półce – jest to zrozumiałe, ten telefon po prostu musi mieć coś gorszego od droższych modeli z tej samej firmy, inaczej modele konkurowałyby między sobą.

Dodaj komentarz

Bose Frames – grające okulary

OnePlus 7T – Flagowiec ze słabym aparatem