w

Stemoscope – usłysz, co mówi drzewo

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy produkt doczekał się swojego cyfrowego następcy. Przykłady? Proszę bardzo. Ukulele z aplikacją na smartfony, soniczne szczoteczki do zębów pokazujące, czy dobrze umyłeś zęby lub bidony do picia informujące o stanie Twojego nawodnienia. Do tego grona dołącza Stemoscope, czyli taki stetoskop, który… nie zgadniecie! Łączy się z aplikacją.

Kampania na Kickstarterze zebrała 2901 zwolenników, którzy wpłacili na konto pomysłodawcy ponad pół miliona złotych. To pozwoliło zakończyć kampanię i wprowadzić Stemoscope w życie. Obecnie możemy takie urządzenie zamówić za około 240 zł, co wydaje się rozsądną ceną, ponieważ klasyczny stetoskop kosztuje w granicach 200zł. A co oferuje udoskonalona wersja? Producent chwali się, że za pomocą urządzenia usłyszymy to, czego normalnie nie jesteśmy w stanie, czyli serca, płuc, mięśni, stawów, natury, zwierząt czy też płódu.

Stemosckope łączy się bezprzewodowo ze smartfonem za pomocą aplikacji, która wygląda tak źle, że nawet nie chce mi się jej opisywać. Na bank tworzył ją jeden z tych typów, który nazwał siebie dumnie “Programistą” po skompilowaniu “Hello World”. No, ale coś napisać muszę, więc… Możemy nagrywać to, co usłyszymy i przełączać się między rzeczami, które chcemy usłyszeć. Jednak do wyboru nie mamy pełnej listy, którą podał nam na stronie producent, a kilka podstawowych wariantów, jak serce, zwierzęta, czy płuca. A gdzie słuchanie drzewa, szyi, mięśni, czy w końcu dziecka ? Spokojnie, dziecko usłyszymy, ale musimy zainstalować kolejną aplikację, która jest równie słaba.

Przejdźmy teraz do najważniejszej funkcji, czyli słuchania serca. Aplikacja podpowiada nam, w którym miejscu mamy przyłożyć Stemoscope, aby prawidłowo przeprowadzić pomiar. Jeśli jesteście ciekawi jak to słychać, to w filmie pod spodem możecie posłuchać mojego serca.

Dla kogo jest Stemoscope? Na pewno nie dla lekarza, który uwielbia lansować się z przewieszonym stetoskopem przez szyję.

A na sam koniec wrzucam nagranie z podsłuchiwania drzew: https://drive.google.com/open?id=10a4B4LmPntaBVcANLoisxRhgDw5U837e

Dodaj komentarz

Telefon dla zamulonego twardziela

Modi – klocki XXI wieku